|
INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU Rodzina 500+ |
|
|
Wpisany przez Robert Nowak
|
|
środa, 02 marca 2016 |
|
Gmina Wiślica przystąpiła do realizacji Programu „Rodzina 500 plus”, który wprowadza świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko do 18. roku życia niezależnie od dochodu lub na każde dziecko w przypadku rodzin o niskich dochodach. Świadczenie wychowawcze przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka albo opiekunowi prawnemu dziecka. Świadczenie przysługuje osobom do dnia ukończenia przez dziecko 18. roku życia. Świadczenie wychowawcze przysługuje w wysokości 500,00 zł miesięcznie na dziecko w rodzinie. Na drugie i kolejne dziecko w/w świadczenie przysługuje niezależnie od dochodu. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800,00 zł netto na osobę świadczenie wychowawcze przysługuje na pierwsze lub jedyne dziecko. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe jest wyższe i wynosi 1200,00 zł netto. Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia 2016r. w urzędzie gminy lub miasta właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie wychowawcze.
|
|
Więcej…
|
|
Informacja |
|
|
Wpisany przez Robert Nowak
|
|
środa, 30 września 2015 |
|
Świadczenia Rodzinne
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiślicy informuje że okres zasiłkowy (2015/2016) rozpoczyna się w dniu 1 listopada 2015r. i trwa do 31 października 2016r. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy (2015/2016) będą przyjmowane od dnia 1 września 2015 W przypadku, gdy osoba złoży wniosek na nowy okres zasiłkowy wraz z kompletem dokumentów do 30 września ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada 2015r. W przypadku, gdy osoba złoży wniosek na nowy okres zasiłkowy wraz z kompletem dokumentów od dnia 1 października do 30 listopada ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia 2015r. W okresie zasiłkowym 2015/2016 obowiązują dochody za 2014r.
|
|
Informacja |
|
|
Wpisany przez Robert Nowak
|
|
piątek, 31 lipca 2015 |
|
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiślicy informuje, że od dnia 01.08.2015r. będą przyjmowane wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2015/2016. Wymagane dokumenty:
- Kserokopia dowodu osobistego.
- Zaświadczenie od Komornika Sądowego o bezskuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych za ostatnie 2 miesiące.
- Zaświadczenie od Komornika Sądowego o wysokości wyegzekwowanych alimentów w 2014 roku
- Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach za 2014 rok zawierające informacje o wysokości dochodu, składek na ubezpieczenie społeczne i należnego podatku( w przypadku braku dochodów zaświadczenie z Urzędu Skarbowego nie jest wymagane).
- Zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne za 2014rok.
- Nakaz płatniczy za 2014 rok .
- Zaświadczenie z KRUS o pobranym zasiłku chorobowym w roku 2014.
- Zaświadczenie z Urzędu Gminny o pobranym stypendium szkolnym w roku 2014.
W przypadku braku jakiegokolwiek źródła dochodu zaświadczenie nie jest wymagane.
|
|
KURS „Magazynier + Obsługa wózków podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia” |
|
|
Wpisany przez Robert Nowak
|
|
środa, 08 lipca 2015 |
|
W dniu 11-06-2015 zakończył się kurs zawodowy realizowany w ramach projektu systemowego „WĘDKA – Program aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych w Gminie Wiślica”. Kurs miał na celu przygotowanie słuchaczy do wykonywania zawodu magazyniera z uprawnieniami do samodzielnego kierowania wózkami jezdniowymi z mechanicznym napędem podnoszenia. Kursanci w trakcie szkolenia zapoznali się z funkcjonowaniem gospodarki magazynowej, zasadami magazynowania oraz ewidencjonowania zapasów magazynowych, obowiązkami na stanowisku magazyniera oraz z budową i zasadami działania wózków jezdniowych, a także z przepisami bhp i praktyczną nauką jazdy wózkami jezdniowymi. Po zakończeniu kursów zawodowych wszyscy uczestnicy projektu w dniu 01-07-2015 wzięli udział w warsztatach z zakresu doradztwa psychologicznego, dzięki którym zdobyli umiejętności m.in. z zasad poprawnej komunikacji i autoprezentacji.
|
|
Więcej…
|
|
Kurs „Pracownik obsługi hotelowej i sanatoryjnej” |
|
|
Wpisany przez Robert Nowak
|
|
poniedziałek, 01 czerwca 2015 |
|
W dniach od 28-04-2015 do 22-05-2015 odbyło się szkolenie „Pracownik obsługi hotelowej i sanatoryjnej”. W szkoleniu wzięły udział cztery kobiety w wieku aktywności zawodowej, zagrożone wykluczeniem społecznym z powodu bezrobocia i trudności w podjęciu zatrudnienia, korzystające z pomocy Ośrodka. Uczestniczkom projektu zapewniono odpowiednie warunki kształcenia oraz dostęp do wszystkich niezbędnych materiałów dydaktycznych. Kursy zawodowe z części teoretycznej były prowadzone w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Busku Zdroju. Kursantki zapoznały się z podstawowymi pojęciami związanymi z hotelarstwem, turystyką i usługami sanatoryjnymi. Panie miały również okazję w praktyce poznać zasady funkcjonowania obiektów hotelowych i sanatoryjnych, gdyż część zajęć została zrealizowana w hotelach „Słoneczny Zdrój', „Gromada” i Zamek „Dersława ” oraz w Sanatorium „Marconi” w Busku Zdroju. Wszystkie osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymały zaświadczenia ukończenia szkolenia.
|
|
Więcej…
|
|
Warsztaty z Doradcą Zawodowym |
|
|
Wpisany przez Robert Nowak
|
|
środa, 22 kwietnia 2015 |
|
W dniach 13-14 kwietnia 2015 r. odbyły się warsztaty z doradcą zawodowym. Zajęcia miały na celu pomoc w planowaniu przyszłości zawodowej i sposobów jej realizacji przez uczestników Projektu pn. "WĘDKA – Program aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych w Gminie Wiślica". Spotkania były podzielone zarówno na zajęcia grupowe, jak również indywidualne. Podczas spotkań uczestnicy uczyli się jak prawidłowo napisać dokumenty aplikacyjne tj. życiorys (CV) oraz list motywacyjny, motywowani byli do podejmowania pracy, podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz samodzielnego poruszania się po rynku pracy. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia warsztatów.
|
|
Więcej…
|
|
Ogłoszenie o naborze do Projektu Systemowego |
|
|
Wpisany przez Robert Nowak
|
|
środa, 11 marca 2015 |
|
Ogłoszenie o naborze do Projektu Systemowego "WĘDKA - Program aktywizacji społeczno - zawodowej osób bezrobotnych w Gminie Wiślica" na 2015 rok Priorytet VII. Promocja integracji społecznej Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiślicy zaprasza osoby chętne do udziału w Projekcie systemowym "WĘDKA - Program aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych w Gminie Wiślica" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na 2015 rok. PROJEKT ADRESOWANY JEST DO OSÓB :
- bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo, pozostających bez zatrudnienia oraz zatrudnionych w małych gospodarstwach rolnych,
- zamieszkałych na terenie Gminy Wiślica,
- korzystających ze świadczeń pomocy społecznej,
OSOBOM, KTÓRE WYRAŻĄ CHĘĆ UCZESTNICZENIA W PROJEKCIE OFERUJEMY BEZPŁATNIE:
- zajęcia z psychologiem i doradcą zawodowym,
- kursy zawodowe,
- ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków na czas udziału w kursach i zajęciach,
- pomoc finansową.
- bufet kawowy i ciepłe posiłki w trakcie zajęć,
- niezbędne materiały szkoleniowe.
Wszystkich chętnych do udziału w projekcie zapraszamy do biura projektu mieszczącego się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wiślicy ul. Batalionów Chłopskich 62 , pokój 11 ,
tel. 41 379 2103
Liczba miejsc ograniczona
Rekrutacja uczestników zostanie przeprowadzona w miesiącu marcu 2015 |
|
Konferencja podsumowująca projekt - Wędka |
|
|
Wpisany przez Robert Nowak
|
|
środa, 17 grudnia 2014 |
|
W dniu 15.12.2014 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiślicy odbyło się spotkanie integracyjne podsumowujące realizację projektu pn. „WĘDKA – Program aktywizacji społeczno – zawodowej osób bezrobotnych w Gminie Wiślica” w roku 2014 realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiślicy . Na uroczystości obecni byli beneficjenci projektu , władze gminy i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej .
|
|
Więcej…
|
|
Projekt "Wędka" |
|
|
Wpisany przez Robert Nowak
|
|
piątek, 21 listopada 2014 |
|
Zakończył się kolejny etap szkoleń realizowanych w ramach projektu systemowego pn. „WĘDKA – Program aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych w Gminie Wiślica”. W ramach projektu pięciu bezrobotnych mężczyzn uczestniczyło w kursie zawodowym - „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG”. Program kursów realizowany był w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Busku Zdroju. Szkolenie zawodowe miało na celu podwyższenie kwalifikacji zawodowych, zdobycie nowej wiedzy i umiejętności praktycznych. Ponadto wszyscy uczestnicy projektu brali udział w spotkaniach grupowych i indywidualnych z psychologiem i doradcą zawodowym.
|
|
Więcej…
|
|
Ogłoszenie - KARTA DUŻEJ RODZINY |
|
|
Wpisany przez Robert Nowak
|
|
sobota, 11 października 2014 |
|
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Od 16 czerwca każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu może złożyć wniosek o wydanie karty. Karta Dużej Rodziny realnie pomoże rodzinom wielodzietnym w codziennym życiu: dostępie do kultury, aktywnego wypoczynku, ale także obniży ich wydatki na życie. Liczba instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Pełną listę partnerów programu można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl. Wszystkie miejsca oferujące zniżki są opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Mieszkańcy gminy Wiślica wnioski o Kartę Dużej Rodziny mogą składać od 16 czerwca 2014 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wiślicy ul. Batalionów Chłopskich 62 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Składając wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny, należy okazać oryginały lub odpisy dokumentów potwierdzających uprawnienia do przyznania Karty, a w szczególności:
- w przypadku rodzica oraz małżonka rodzica - dokument potwierdzający tożsamość;
- w przypadku dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia - akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;
- w przypadku dzieci w wieku powyżej 18. roku życia - dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce;
- w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18. roku życia - dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności;
- w przypadku dzieci umieszczonych w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka - postanowienie o umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka;
- w przypadku osób, o których mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny zastępczej i systemie pieczy zastępczej - zaświadczenie o postanowieniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.
|
|
|